М.М. Савенко Савенко Михайло Михайлович

Роки життя:  04 .02.1937 р.- 19.07.2011р.

Біографічна довідка:

   Вихованець Лісоводського дитячого будинку з 1944 року по 1952 рік.

   Сирота - батько загинув на фронті, мати померла в роки війни.

   24.08.1952 р. закінчив Лісоводську школу та вступив до Ворошиловградського (м. Луганськ) ремісничого училища при заводі ім. Жовтневої революції (нині Луганський тепловозобудівний завод), яке закінчив в червні 1954 року за фахом «токар-універсал 4-го розряду».

Детальніше: Михайло Савенко

 Історія села Лісоводи та Панського (згодом дитячого) будинку

Історія України, в тому числі і Лісоводів починається з появою слов’ян у Європі, хоча Україна була заселена за багато століть до приходу слов’ян. Історія зберегла назви нігерійців, скіфів, сарматів і гунів, які жили на цій землі.

Вперше в архівних документах знайдено згадку про Лісоводи в 1559 році з якого і веде свій облік історія.

„В 1559 році татарська навала опустошила і розорила село, яке знаходилось серед лісів і водоймищ. Татари палили околоти і копиці з хлібом, забирали зібраний урожай, коней, худобу, вівці. Селяни організовували загони для самооборони на трояновім валу. Але кочова навала кримських татар змітала на своєму шляху всякі перешкоди”. Така перша згадка про Лісоводи звучить в архівних документах Кам’янець – Подільського історичного музею. Ліси, озера і троянів вал розкривають історію про першу згадку Лісоводів. І кожна вигадана легендами сторінка про село, переносить нас в епоху овіяну невмирущими думками. І те, що Лісоводці з давніх – давен шанують купальське свято (Івана Купала)є  однією із версій, що день першої згадки, коли селяни зібрали хліб в копиці, а 7 – го липня татарська кочова навала варварськи пройшла через село, а може,  цьому сприяла розвою забав сила традицій, що створила підґрунтя, на якому проросла Берегиня старожитностей і заснували історію цього поселення, а може і козацький генопад, який час від часу проявляє історію своєї живучості, але цього ніхто не знає.

Детальніше: Історія Панського (згодом дитячого) будинку

Додаткова інформація